Кампанията ни „Заблуди в любовта“ спечели награда Effie

28 сеп., 2019 | Новини

Кампанията „Заблуди в любовта“ на Български фонд за жените бе отличена с бронзова награда Effie в категорията „Социална кампания“. Тя се осъществява с подкрепата на Avon България, а творчески партньор е агенция Direct Media I KRES, които реализираха кампанията про боно.

Международната маркетингова награда Effie се присъжда на най-ефективните кампании, чиито резултати и постижения могат да бъдат доказани с конкретни и измерими индикатори.

„Заблуди в любовта“ успя да предизвика сериозна дискусия по темата за домашното насилие в социалните медии и в обществото“, коментира Надежда Дерменджиева, изпълнителен директор на Български фонд за жените. „Благодарим на нашите партньори от Avon и на агенция Direct Media I KRES, чиято креативност и фокус върху резултатите направиха наградата възможна. Това още повече затвърждава увереността ни в нуждата от комуникиране и продължаване на обществения дебат за домашното насилие и разпознаването на насилническото и контролиращо поведение в една връзка“, допълни Дерменджиева.

„Заблуди в любовта“ достигна до над 2 милиона души, а над 50 000 се ангажираха да коментират и споделят посланията й. От началото на кампанията през февруари до есента, двете телефонни линии за пострадали от домашно насилие отчетоха общо увеличение на обажданията от 14%.

Effie са най-престижните световни награди за ефективност на маркетинговите комуникации, които се връчват вече 50 години. В България конкурсът се организира от 2007 г.

Вижте повече за кампанията тук

Снимка: Effie